Dikkat Dağınıklığı Testi

29 Mayıs 2013

Adana İş Güvenliği Firmalarına bir yenisini ekliyoruz. Çukurova Pusula OSGB. İş Güvenliği konusundaki ciddiyetimizi de İş Güvenliği Uzmanlarının ve İşyeri Hekimlerinin dikkatlerini çekerek göstermek istiyoruz. 


Adana İş Güvenliği Firmalarında çalışan işyeri hekimlerinde henüz tam olarak incelendiğine ilişkin bulgulara ulaşamasam da, bence kullanılması gereken bir test. İş Güvenliği Uzmanı ile beraber çalışan işyeri hekimlerinin konuya daha ağırlıklı eğildikleri açıktır. Bu yetişkinler için bir testtir. Teşhis koyan bir test değildir. 70 üzerindeki sonuçlar yüksek dikkat dağınıklığı olasılığını gösterir. Bu teşhisi ancak detaylı bir kişisel geçmiş ve psikiyatrik araştırma sonucu koyulabilir. Dikkat dağınıklığında görülen semptomlar anksiyete, depresyon ve diğer düzensizliklerdir. Bir yetişkin için dikkat dağınıklığı teşhisi konulabilmesi için önce bu belirtiler bir psikiyatrist tarafından giderilmeye çalışılmalıdır. Bu testi ilk yaptığınızda dikkat dağınıklığı olma olasılığınız %50 gibi gelebilir. Dr. Goldberg´e göre bu test sonucu %70´in üzerinde olan birisinde dikkat dağınıklığı olma olasılığı %95´tir. Bu görüş, testi yapanın daha önce dikkatle ilgili problemlerinin nedenlerini psikiyatrik ve radikal olarak değerlendirdiğini varsayar. 

Bu testin uygulanması ile iş kazalarının azaltılması da hedeflenmektedir. Adana İş Güvenliği firmalarına ve İş Güvenliği Uzmanlarına konunun önemi anlatılmalı. Basit birtakım önlemlerle iş kazalarının azaltılması ve İş Güvenliğinin arttırılması da mümkündür.